David Gavrilesc- Cel mai tânăr Mare Maestru din România

David Gavrilescu este student în anul II la Facultatea de Relații Internaționale din cadrul ASE București și sportiv al CSU ASE din februarie 2021. La momentul acela, David era cel mai tânăr *Maestru Internațional al țării noastre.
🏆 Deși au trecut mai puțin de doi ani, David a avut un parcurs excelent în care, pe lângă faptul că a terminat liceul și a devenit student, a obținut și toate celei trei norme de Mare Maestru, ultima fiind câștigată chiar săptămâna trecută, în urma etapei a 3-a circuitului Grand Prix România.
🙏🏼 În tot acest timp, David a fost susținut necondiționat de cluburile CSU ASE și CS Oltenia-Craiova, de sponsorul Prima Development Group și de Constantin Lupulescu, antrenorul său.
Suntem mândri să te avem atât ca student, cât și ca sportiv, David! Felicitări! 🎉
*Mare Maestru Internațional este cea mai mare categorie pe care o poate obține vreodată un jucător de șah.